Jak wyjść poza strefę komfortu

Hasłem przewodnim tego numeru Productive! Magazine jest proces wdrażania zmian, czyli wychodzenia ze sfery psychologicznego "ciepełka". Dzięki lekturze przygotowanych w tym miesiącu artykułów przekonasz się, że najczęściej to, co na początku wydaje się czymś nieprzyjemnym, stresującym i złowrogim, w ostatecznym rozliczeniu okazuje się źródłem gratyfikacji. Potwierdza to w wywiadzie dal Productive! twórca GoldenLine i ZnanyLekarz.pl, Mariusz Gralewski:

"...wyjście poza strefę komfortu pozwala osiągać wyjątkowe rzeczy. Dlatego na początku każdego roku robię listę celów, których osiągnięcie da mi satysfakcję i pozwoli wejść o "szczebel wyżej".

Productive! Mag. PL 8

W tym numerze

"Gdy odkryłem, że częsta zmiana kontekstu i myślenie nad zbyt wieloma projektami jednocześnie zabija efektywność, świat stał się piękniejszy :)."

Rozmowa z Mariuszem Gralewskim o tym, jak buduje relacje ze swoimi współpracownikami, zarządza czasem oraz realizuje swoje cele.

Z kolei, czekają na Ciebie praktyczne artykuły, które pomogą Ci wyjść poza strefę komfortu i skuteczniej wprowadzać zmiany.

"Legendy założycielskie garażowych przedsiębiorstw, z których wyrosły korporacje rządzące dziś światem i naszym życiem, są niczym powieści o Dzikim Zachodzie wypełnione przygodami dzielnych kowbojów, szlachetnych Indian i przepięknych dam z saloonu. Równie porywające i przemawiające do wyobraźni, co nieprawdziwe."

Krzysztof "TesTeq" Wysocki o tym, że garażowy styl rozwijania biznesu może być pięknym, romantycznym etapem rozwoju firmy, ale w miarę jej wzrostu musi zostać wymieniony na skuteczniejszy sposób budowania rynkowej wartości.

"Jest wiele sposobów na stawanie się lepszym człowiekiem. Możesz stawiać sobie cele, wyznaczać standardy, których się będziesz trzymać, rzucać światu i sobie wyzwania. Zaczyna się mini walka. Ale czy walczysz tylko z samym sobą?"

Pytanie to stawia Paweł Bajkowski, twórca bloga "Wymówek", który pokazuje, że wsparcie otoczenia może stanowić zarówno dodatkowy napęd do działania, jak i przeszkodę.

Krzysztof Skubis, coach i mentor, tym razem dowodzi skuteczności tajemniczej zasady numer 6 oraz robienia z siebie głupka przynajmniej raz dziennie.

"Każdy z nas ma szereg bardzo sprawnych systemów, które odpowiednio podsycone potrafią udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że nie warto nic zmieniać."

Maciek Cichocki kontynuuje cykl o zarządzaniu zmianą - w tym odcinku zajmuje się kwestią zaprzeczania potrzebie zmiany z obawy przez wyjściem ze strefy komfortu.

"Wszyscy stoimy przed wyzwaniem wysokiej efektywności w organizacjach. Jeżeli jeszcze nie pokusiłeś się o analizę problemu i nie dokonałeś zmian we własnej firmie, skorzystaj z mojego doświadczenia. Pogrupowałem najczęstsze problemy i opisałem złotą piątkę rozwiązań."

- Grzegorz Frątczak vel. Projektant Czasu

Mariusz Kapusta z Leadership Center pisze o mechanizmach kierujących zachowaniem człowieka w sytuacjach stresowych, porównując dylematy pracownika i żołnierza. Wskazuje też rozwiązania, które pomagą poradzić sobie w sytuacjach zwątpienia i wycofania.

"Pamiętaj! Liczy się prędkość wprowadzania wiedzy w życie. Przeczytałeś o czymś? Zakasuj rękawy i do roboty."

Bartłomiej Krwaczyk, blogger na bartekkrawczyk.pl pokazuje, jak szybko nieużywana wiedza ulatnia się i jak temu zapobiegać.

Polub nas na Facebooku, lub śledź na Twiterze

Staramy się dotrzeć z naszym przekazem do jak najszerszego grona odbiorców. Wiedza i porady w Productive! przydać się mogą każdemu: studentowi, mamie powracającej do pracy po urlopie macierzyńskim i doświadczonemu Product Managerowi. Jeśli znasz kogoś, kto nie radzi sobie z nadmiarem obowiązków lub potrzebuje dużej dawki pozytywnej energii i zachęty do działania, prześlij mu link do strony magazynu. Będzie nam też niezmiernie miło, jeśli po prostu polubisz nasz fanpage albo od czasu do czasu udostępnisz nasz artykuł na swoim "wallu".

Posted on Thursday, November 6, 2014 (Mariusz Gralewski,strefa komfortu)