Jak godzić życie prywatne i zawodowe

Powakacyjna nadwyżka energii powoli się wyczerpuje. Słońca co raz mniej, kolor szary zaczyna wygrywać z soczystym zielonym, praca wydaje się jakaś cięższa...

Nawet, jeśli trochę przesadzam, nie zaszkodzi doładować baterie. Sięgnij po najnowszy numer Productive! Magazine Polska. Znajdziesz w nim wywiad z szefem Polidei, wykładowcą i ojcem 3 szkrabów - Jakubem Lipińskim a także motywujące i dające "pałera" artykuły autorstwa polskich blogerów i trenerów, którzy pomagają ludziom zwiększać produktywność i czerpać z życia więcej radości.

Productive! Mag. PL 7

Znajdź w tym numerze coś dla siebie

"Chcę poświęcać coraz więcej czasu dla rodziny i wobec tej mniejszej ilości czasu zajmuję się rzeczami, które są naprawdę ważne. Ponadto, bardziej ufam ludziom i staram się im dawać więcej przestrzeni do podejmowania decyzji. Staram się więc koncentrować na współtworzeniu wizji i misji, którą firma ma wypełniać. Reszcie zespołu pozostawiam kwestię egzekucji."

Rozmowa z CEO Polidei o tym, jak rozwijać się zawodowo, nie zaniedbując rodzinnych obowiązków oraz jak się pracuje ze studentami.

Z kolei, czeka na Ciebie 8 artykułów, które pomogą Ci działać efektywniej i zwrócić uwagę na źródła ewentualnych problemów z organizacją czasu.

"Słyszałeś może o "bucket list"? Jest to lista rzeczy, które chcesz zrealizować przed swoją śmiercią. Niektórzy mają listę 100 rzeczy, inni 1000. Dla mnie jest to po prostu egoistyczna lista."

O takim spisie marzeń opowie Ci Paweł Bajkowski, twórca bloga "Wymówek". Zachęci Cię do stworzenia egoistycznej listy i pokaże, co najlepiej na niej zawrzeć. Zacznij wypisywać swoje pragnienia i zobacz, jakie niesamowite uczucie temu towarzyszy.

"W poprzednim numerze Productive! Magazine przedstawiłem Sztukę Odwiązywania Się — metodę rozprawiania się z frustracją związaną z tym, że obiektywna rzeczywistość bardzo często różni się od wyobrażeń na jej temat, które namiętnie pielęgnujemy w swojej głowie. Poszperałem w zakamarkach swojej pamięci i okazało się, że dawno, dawno temu, gdy co prawda wymarły już dinozaury, ale nie narodziły się jeszcze blogi, skutecznie odwiązałem się od przynoszącego mi namacalne szkody ideału."

Krzysztof "TesTeq" Wysocki pokaże Ci, jak sam zastosował SOS, czyli Sztukę Odwiązywania Się, i wyzbył się szkodliwych przeświadczeń i wygórowanych oczekiwań.

"W moim przekonaniu większość ludzi za bardzo wzięła sobie do serca rady dotyczące nagród i przyznaje je sobie za każdy, nawet najdrobniejszy wysiłek. Dodatkowo bardzo często robią to w sposób najprostszy, czyli rezygnują z dalszych działań na rzecz zupełnej bezczynności przed telewizorem czy komputerem."

Katarzyna Głąb, autorka bloga Po Sukces Na Szpilkach, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat samonagradzania i pokazuje, że zbyt częste i niezasłużone bonusy szkodzą.

Krzysztof Skubis, coach i mentor, tym razem zgłębia kwestię perfekcjonizmu. Dołącz do niego przekonaj się, czy przypadłość ta nie podkopuje czasem Twojej produktywności, relacji z bliskimi i samopoczucia.

"Każda "wrzutka" to porażka lidera. Oznacza, że coś w planie poszło nie tak. Jeżeli nie jesteś w stanie zapewnić ludziom spokojnego czasu i środowiska do pracy, to sorry, ale marnujesz zasoby! Twoja efektywność kosztem innych to żadna efektywność."

Mariusz Kapusta z Leadership Center pisze o roli lidera w organizacji oraz o tym, jak powinien zarządzać czasem pracy - swojej i zespołu.

Maciek Cichocki rozpoczyna nowy cykl o zarządzaniu zmianą - zapraszam do wspólnych dywagacji i mierzenia się z pytaniami i punktami widzenia na temat zmian i gotowości do ich wprowadzania.

Grzegorz Frątczak vel. Projektant Czasu opowie Ci historię swojego klienta, który na później odkładał dosłownie wszystko. Dowiedz się, jak Grzegorz pomógł nieszczęśnikowi walczyć z prokrastynacją. Może w bohaterze opowieści znajdziesz cząstkę siebie? :)

Bartłomiej Krwaczyk, blogger na bartekkrawczyk.pl - po raz pierwszy na łamach Productive!, zdradzi Ci swoją tajemniczą metodę na pozyskanie osobistego coacha, który bezpłatnie dopilnuje, abyś zrealizował założone cele :)

Polub nas na Facebooku, lub śledź na Twiterze

Staramy się dotrzeć z naszym przekazem do jak najszerszego grona odbiorców. Wiedza i porady w Productive! przydać się mogą każdemu: studentowi, mamie powracającej do pracy po urlopie macierzyńskim i doświadczonemu Product Managerowi. Jeśli znasz kogoś, kto nie radzi sobie z nadmiarem obowiązków lub potrzebuje dużej dawki pozytywnej energii i zachęty do działania, prześlij mu link do strony magazynu. Będzie nam też niezmiernie miło, jeśli po prostu polubisz nasz fanpage albo od czasu do czasu udostępnisz nasz artykuł na swoim "wallu".

Posted on Tuesday, September 30, 2014 (Jakub Lipiński,praca dom)