Jak zmienić swoje życie w 30 dni

Wielkimi krokami zbliża się moment wydania wakacyjnego numeru Productive!, a w nim: wywiad z byłym multiprzedsiębiorcą, dziś "tylko" przedsiębiorcą — Arturem Kurasińskim oraz artykuły m.in. o 30-dniowych wyzwaniach, Sztuce Odwiązywania Się i skracaniu czasu.

Productive! Mag. PL 6

W najnowszym wydaniu miesięcznika Productive! Magazine Polska nr 6:

"Dwa lata temu, zacząłem po prostu na kartce papieru wykreślać kolejne projekty, w które byłem zaangażowany. Koncentrowałem się na nich niby po trosze... ale w rezultacie zabierały mi całe dnie. Niczego nie dowoziły, choć w założeniu miały przynieść fortunę. W miarę "wykreślania" zostały mi najpierw cztery projekty, a w kolejnym roku — dwa. W końcu zdecydowałem, że muszę zacząć robić tylko jedną rzecz."

Rozmowa z bloggerem (AK74), współtwórcą Auli Polskiej i CEO w Fokus, o tym, że warto stawiać na najprostsze rozwiązania i skupiać się na jednym zamiast wielu przedsięwzięciach. Artur Kurasiński mówi także o pracoholizmie, byciu "mailowym freakiem", ojcem oraz o swoich kontrowersyjnych wpisach na Facebooku.

Z kolei, czeka na Ciebie siedem artykułów napisanych przez najlepszych polskich speców od produktywności i samorozwoju.

"Otaczający nas ludzie przeważnie nie są przodownikami pracy socjalistycznej, harcerzami, komandosami czy też nieskazitelnymi wodzami Apaczów. Nigdy nie dorównają ideałowi, który na ich temat sobie ubzduraliśmy i dlatego Sztuka Odwiązywania Się jest tak znakomitym narzędziem umożliwiającym pozbycie się much z nosa i wyprostowanie swoich relacji z bliźnimi."

Krzysztof "TesTeq" Wysocki wprowadzi Cię do tematu SOS-u, czyli Sztuki Odwiązywania Się, która pozwala rozprawić się z frustracją, dostrzec rzeczywistość taką, jaka jest, i wybrać najskuteczniejszy w danych okolicznościach sposób postępowania.

Paweł Bajkowski, twórca bloga "Wymówek" i po raz pierwszy na łamach Productive! Magazine, przedstawia, jak możesz zmienić swoje życie lub osiągnąć wymarzony cel, podejmując 30-dniowe wyzwanie. Oferuje praktyczne porady dotyczące przygotowań, realizacji i chwil słabości, które przytrafić się mogą przecież każdemu.

"Relaksujesz się do momentu, w którym poczujesz, że pojawiły się nowe neurony, które pozwolą Ci ruszyć z tematem dalej."

Mariusz Kapusta zdradza tajniki kolejnej metody na radzenie sobie z prokrastynacją i trudnymi zadaniami. Tym razem sugeruje, aby robić... nic. Albo coś najbardziej przyjemnego i relaksującego, o czym możesz pomyśleć, a co pozwoli Twojemu umysłowi wejść na wyższe obroty i znaleźć najtrudniej dostępne rozwiązania.

Katarzyna Głąb, autorka bloga Po Sukces Na Szpilkach, opisuje swoją drogę do produktywności i dzieli się sposobami, które pozwoliły jej powiedzieć "nie!" lenistwu.

Krzysztof Skubis tłumaczy, jakie są konsekwencje preferowania tego lub innego zmysłu. Wyjaśnia, jak zastosować taką wiedzę w praktyce - przede wszystkim w komunikacji.

Maciek Cichocki zaprasza do rozważań nad tym, jak nazywanie problemów wpływa na sposób i efektywność ich rozwiązywania.

I wielki finał: Andrzej Bernardyn pokazuje, jak wprowadzić w życie Prawo Parkinsona i pracować szybciej choć wcale nie mniej dokładnie niż dotychczas!

Polub nas na Facebooku, lub śledź na Twiterze

Staramy się dotrzeć z naszym przekazem do jak najszerszego grona odbiorców. Wiedza i porady w Productive! przydać się mogą każdemu: studentowi, mamie powracającej do pracy po urlopie macierzyńskim i doświadczonemu Product Managerowi. Jeśli znasz kogoś, kto nie radzi sobie z nadmiarem obowiązków lub potrzebuje dużej dawki pozytywnej energii i zachęty do działania, prześlij mu link do strony magazynu. Będzie nam też niezmiernie miło, jeśli po prostu polubisz nasz fanpage albo od czasu do czasu udostępnisz nasz artykuł na swoim "wallu".
Fot. Artura Kurasińskiego - Dariusz Majgier

Posted on Tuesday, July 29, 2014