Niezawodne sposoby na zrealizowanie najtrudniejszych projektów

Dziś wydanie 5. numeru miesięcznika Productive! Magazine Polska. Dominik Łada — redaktor naczelny iMagazine — odsłania w nim kulisy powstawania jego bijącego rekordy popularności miesięcznika. Czeka też na Ciebie siedem artykułów, z których dowiesz się m.in., jak stosować zasadę Pareto w pracy oraz jak zmotywować się do działania i nie odkładać spraw na później.

Productive! Mag. PL 5

Rozmowa z Dominikiem Ładą

Zacznij od wywiadu z Dominikiem Ładą, redaktorem naczelnym iMagazine, który odsłania kulisy powstawania jego bijącego rekordy popularności miesięcznika. Mówi też o tym, jak rzucił prowadzenie własnej restauracji, aby zająć się pracą nad iMagazine, o wbijaniu szpil w polskim stylu oraz o tym, co ziębi a co grzeje Mac-userów :)

"Staramy się pozycjonować jako magazyn lifestyle'owy. Uważam, że Mac-user to ktoś, kogo ani ziębią ani grzeją megaherce, gigaherce, cyferki. To, czego używa, ma być ładne i sprawnie działać, a przede wszystkim musi być interfejsem do jego cyfrowego życia."

Boleśnie prawdziwe obserwacje i praktyczne rady

W tym numerze Productive! dowiesz się z pewnością kilku rzeczy o sobie. Nowa wiedza pozwoli Ci lepiej planować działania i sprawniej radzić sobie z obowiązkami.

Andrzej Bernardyn ze zdobywalnia.pl zapyta Cię, czy na pewno w pełni wykorzystujesz potencjał zasady Pareto. Jeśli stwierdzisz, że możesz coś na tym polu ulepszyć, z jego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

"Znajduj najbardziej wartościowe zadania, które dadzą Ci 80% efektu i pracuj nad ich kompletną realizacją. Zamiast spędzać dużo czasu nad każdym detalem, zainwestuj czas w kolejne priorytetowe zadania."

Krzysztof Wysocki (Testeq, autor bloga Biznes bez stresu) upewni się, że wiesz, jak wytypować i ile czasu przeznaczyć na "Najbliższe Działanie" w projekcie, który akurat realizujesz.

"Jednym słowem: wielkość Najbliższego Działania powinna być wprost proporcjonalna do twoich umiejętności pomnożonych przez twój entuzjazm do kwadratu."

Piotr Nabielec (twórca bloga (Po)zostań sobą) z kolei zadaje pytanie: "Czy uważasz, że prawdziwa produktywność wysysa radość i zabawę z życia?". Jeśli odpowiedź twierdząca choć przez chwilę przemknęła Ci przez myśl, to przeczytaj o tym, jak sprawić, by to, co jest w Twoim "naczyniu z czasem" naprawdę miało znaczenie.

"Oczywiście nie chodzi o to, by ignorować rzeczywistość i pojawiające się szanse. Jednak moja łódka nigdy nie nabierze prędkości, jeśli co chwilę będę impulsywnie zmieniał kierunek."

Mariusz Kapusta z LeadershipCenter.pl jak zwykle z przymrużeniem oka zapytuje o to, czy to koń ma ciągnąć wóz, czy może na odwrót. Choć odpowiedź jest oczywista, prawdopodobnie zdasz sobie sprawę, że często ustawiasz konia z tyłu wozu...

"Gdybym czekał aż najdzie mnie niesamowita chęć wybiegnięcia w zimową, ciemną noc na nieubity śnieg, żeby, opuściwszy cieplutkie mieszkanko i rozgrzane łóżko, przebiec pięć kilometrów, nigdy bym nie odbył żadnego z moich treningów!"

Krzysztof Skubis zachęca Cię do odpowiedzi na pytanie o chronotyp. Czy wiesz, jakim jesteś ptakiem - rannym, czy nocnym? Następnie autor serwuje zestaw boleśnie trafnych obserwacji dotyczących sów i skowronków, zaś na deser — praktyczne rady dla każdego typu ptactwa.

"Spadek energii skowronek odczuwa około 16:00. A wieczorem potrafi zasnąć w trakcie oglądania ciekawego filmu, czy czytania interesującej książki, a nawet w trakcie konwersacji :) Gdy skowronek "zarwie noc" — słabo funkcjonuje przez cały następny dzień."

Maciek Cichocki z Mogę móc sprawdzi, czy nie zdarza Ci się czasem poszukiwać nowych rozwiązań i pomysłów, podążając dobrze znanymi, wytartymi szlakami. Czy umiesz myśleć w bok? Skąd czerpiesz inspirację? Przeczytaj tekst i dowiedz się o sposobach na dobre pomysły.

"Wszystkie nowe, rewolucyjne pomysły wydają się w pełni logiczne kiedy przyglądamy się im po fakcie. Pytanie brzmi, czy dałoby się do nich dojść, kierując się logiką, czyli podążając wytartym i sprawdzonym wcześniej szlakiem?"

Patrycja Kierzkowska, autorka bloga 2minuty.pl, doradzi, jak przestać odkładać sprawy na później. Zanim jednak zdradzi sposób na radzenie sobie z prokrastynacją, może obnażyć niektóre Twoje grzechy i grzeszki :)

"Żeby Cię ośmielić, przedstawiam typowe wymówki. Na 90% znajdziesz w nich swoją. Skąd to wiem? Choć sądzimy, że jesteśmy wyjątkowi, tak naprawdę wszyscy mamy te same problemy i obawy."*

Kurs Michała Śliwińskiego i mini-instrukcja obsługi Nozbe

Tradycyjnie już zapraszamy do prześledzenia kolejnej lekcji intensywnego kursu 10 kroków do maksymalnej produktywności przygotowanego przez Michała Śliwińskiego, twórcę Nozbe i Productive! Magazine.

Na końcu tego wydania znajdziesz podręcznik użytkownika Nozbe, w którym Marcus Platt z productivewizard.com przypomina proste sposoby na usprawnienia pracy z pomocą tego narzędzia.

Liczymy na Ciebie

Mamy nadzieję, że małe odkrycia dotyczące Twoich przyzwyczajeń i przekonań, jakie poczynisz w czasie lektury tego numeru miesięcznika w żadnym razie nie ZNIEchęcą Cię. Mają one za zadanie wyłącznie ZAchęcić Cię do wytężonej pracy, której owoce będziesz mógł/mogła zebrać już wkrótce.

Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie, napisz na adres redakcji - editor@productivemag.com. Będzie nam miło odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Posted on Wednesday, June 25, 2014