Pasja i produktywność: jak je połączyć i osiągać cele? Czytaj Productive!

Właśnie ukazał się najnowszy numer miesięcznika Productive! Magazine Polska a w nim: wywiad z Maćkiem "Mediafunem" Budzichem + 7 artykułów o super-produktywności, walce ze stresem i o tym, kiedy powinno się pracować. Przeczytaj to, co przygotowaliśmy i jeszcze bardziej usprawnij swoją pracę.

Producitve! Mag. PL 4

Rozmowa z Mediafunem

Jak zawsze zaczynamy od wywiadu. Tym razem, redaktor naczelny, Michał Śliwiński, spotkał się z Maćkiem Budzichem — blogerem, vlogerem, autorem blog.mediafun.pl. Jako pasjonat i znawca nowych mediów oraz wszystkiego, co jest związane z nowymi technologiami oraz ich zastosowaniem w budowaniu marki, Maciek dzieli się swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami.

"Jeżeli decydujecie się prowadzić i bloga i vloga, musicie analizować dwie odrębne publiczności i mieć dla nich dwie róże formy przekazu."

Z wywiadu dowiesz się także o najnowszych narzędziach i trendach w mediach społecznościowych oraz o pułapkach, jakie czyhają nawet na zaawansowanych użytkowników.

Wskazówki, które mogą Ci pomóc ogarnąć chaos już dziś

Blogerzy i trenerzy z latami doświadczeń na polu produktywności i zarządzania projektami przygotowali dla Ciebie praktyczne, ponadczasowe artykuły. Jeśli okaże się, że ich porady pasują do Twojego osobistego systemu zarządzania czasem i zadaniami - zastosuj je a natychmiast zobaczysz różnicę. Zrób tak jednak jedyni z tymi "sztuczkami", które "czujesz". Które są w zgodzie z Twoimi sposobem myślenia.

domino

Krzysztof Wysocki (Testeq, autor bloga Biznes bez stresu) sporządził rewelacyjne graficzne odwzorowanie systemu Getting Things Done (GTD). Najważniejsze zasady metodyki przedstawił jako kostki domina w taki sposób, że stawianie pierwszych kroków na tym polu nikomu już nie powinno sprawić trudności.

"W swojej pracy trenera często spotykam ludzi, którzy, mimo że wyposażeni w najnowsze aplikacje i gadżety, galopują zagubieni wśród miliona spraw do załatwienia i pytają, gdzie popełnili błąd i co tak naprawdę jest sekretem „super-produktywności”?"

Piotr Nabielec (twórca bloga (Po)zostań sobą), obserwując ludzi super-produktywnych, doszedł do wniosku, że jest kilka rzeczy, które ich wszystkich łączą: skupienie, wypracowane nawyki, narzędzia i ustrukturyzowane działania. Spróbuj skupić się na tych czterech aspektach i przekonaj się, że wypracowanie odpowiednich nawyków zmieni Twoje życie na zawsze.

"Człowiek jest tak skonstruowany, że stara się osiągnąć efekt przy minimalnym wysiłku. To sedno produktywności, prawda?"

Mariusz Kapusta pokazuje, że ludzie sami sobie robią na przekór i zamiast korzystać z zastanych rozwiązań i udogodnień, nierzadko marnują cenny czas na zbędne czynności. Sprawdź czy i ty nie możesz zaoszczędzić sobie wysiłku i skorzystać w niektórych sprawach z istniejących już mechanizmów, produktów, narzędzi czy analiz.

"Ani jeden typ osobowości nie jest lepszy, ani drugi. Wszystko zależy od sytuacji: czasem jedne cechy się przydają bardziej, czasem inne."

Krzysztof Skubis przewrotnie opisuje, z kim najbardziej lubi pracować. Jak szybko się przekonasz, nie jest to tylko jeden typ człowieka. Z artykułu dowiesz się, jak obserwować ludzi, aby zoptymalizować współpracę z nimi i jak najwięcej na niej skorzystać.

"Sprawdź, czy w obszarach, które na pierwszy rzut oka od Ciebie nie zależą, nie ma czegoś, choćby małej części składowej, którą możesz się zająć. Czasem czekamy, aż ktoś nas zauważy i odkryje, zamiast wyjść mu naprzeciw."

Maciej Cichocki z Mogę móc pokazuje, jak sprawniej osiągać swoje cele i realizować pomysły poprzez poszerzenie kręgu spraw, na które faktycznie mamy wpływ.

"Odpowiednia ilość stresu jest niezbędna do życia. Jego brak oznacza najczęściej znużenie i brak chęci do działania (...)"

... i dlatego warto określić dopuszczalną dla siebie dawkę stresu i starać się jej nie przekraczać. Jak? O tym dowiesz się z tekstu Grzegorza Frątczaka, autora bloga Projektant czasu.

"Dobrze jest zastanowić się nad odciążeniem poranków z zadań drobnych, odtwórczych i rutynowych. Zrobisz w ten sposób miejsce dla zajęcia, do którego niezbędny jest otwarty, wypoczęty i analityczny umysł."*

Wolisz pracować nocą czy o świcie? W zasadzie to nie ma znaczenia... Nad swoją efektywnością możesz pracować, kształtując odpowiednie nawyki. Jakie? Przeczytaj o tym w artykule Macieja Pawłowskiego, twórcy bloga Crafter.

Kurs Michała Śliwińskiego i zapowiedź rewolucyjnych zmian w Nozbe

Na koniec zapraszamy do prześledzenia 2. lekcji intensywnego kursu 10 kroków do maksymalnej produktywności przygotowanego przez Michała Śliwińskiego, twórcę Nozbe i Productive! Magazine. Na ostatniej stronie czeka na Ciebie krótki artykuł o tym, jak zespół Nozbe planuje w najbliższe miesiącach zrewolucjonizować rynek aplikacji do zarządzania czasem i projektami.

Liczymy na Ciebie

Mamy nadzieję, że w tym numerze magazynu znajdziesz poradę lub pomysł na zmianę i zrobisz kolejny krok w kierunku super-produktywności, optymalizacji swoich działań i takiego zarządzania czasem, które pozwoli Ci realizować swoje pasje i spędzać więcej czasu z bliskimi.

Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie, napisz na adres redakcji - editor@productivemag.com. Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak wiele znaczy opinia klienta czy czytelnika dla każdego, kto wysyła w świat owoc swojej ciężkiej pracy :)

Dzięki, że jesteś z nami!

Posted on Thursday, May 29, 2014